Január utolsó napján, néhol szemerkélő esőben és 0 fok körüli télies hajnalon még sötétben gyülekezet egy maroknyi IPÁ-s, hogy az aznapi betevő falatért komolyan megdolgozzon.
Az IPA Készenléti Rendőrség, Országgyűlési Őrségi és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Szervezete tagjai fogtak össze képletesen és szó szerint is, hogy egy hagyományos disznóvágás keretében felelevenítve a gyermekkori emlékeket egésznapos közös munkájuk eredményeként igazán finom falatokkal és étkekkel jutalmazzák meg magukat és barátaikat. A böllér segítségével és irányításával reggel 8 körül már a feldarabolt malac várta késöbb érkezőket, illetve a finom hagymás vér.
Azt talán említenem se érdemes, hogy a mind előtte, mind utána számtalan alkalommal koccintottunk a 160 kilós disznóra, a böllére, egymásra, az IPÁ-ra, a barátságra és minden jószentre. A saját pálinkák és borok készítőit dicséret illeti, hisz ők is igazán finom felhozatallal álltak elő.















S persze közben jártak a kezek, folyt a munka serényen. Ezen a rendezvényen főként nem vendégek voltak, hanem tevőleges résztvevők. A zöldségek, hagyma, krumpli pucolása, a húsok darabolása, a darálás, kolbász ízesítés, és nyolckezes keverés (fa vályúban) közben is folyt a sok sok beszélgetés, adomázás.
A közel 60 résztvevő folyamatos igazán baráti eszem iszom dinom-dánom hangulatban dolgozott és érezte jól magát. A sült oldalas és pecseny után már az orja leves és pörkölt szinte nehezen talált helyet a gyomrunkban (de megküzdöttünk és nyertünk). Sőt olyan szép mennyiségben készült a kolbász, hogy minden résztvevő még haza is vihetett kóstolót, egy jó sütésnyit a családjának. A rendezvényünkön résztvevők egyöntetű véleménye szerint minden nagyon szép volt, minden nagyon jó (és finom) volt, jövőre ismét találkoznunk kell, hogy közösen folytassuk ezt az alkalmat, s találkozzunk ismét. Így legyen!
Köszönjük minden résztvevőnek a munkát, jókedvet és barátságot!
Tauz Zoli
Igenn, nagyon jó volt hogy ismét találkozhattunk régen látott Kollégákkal es Barátokkal . Mint ahogy beszéltünk rolla , ebből hagyományt kell teremteni , es ilyen szervezőkkel , mint Te is Zoli es olyan szakemberrel mint a Böllér (Feri) csak jó lehet . Nagyon jól éreztem magam es minden amit készítettek nagyon finom volt. Köszönöm a lehetőséget és hogy része lehetek egy ilyen kiváló CSAPATNAK 👍